Taşınırken Yapılan Hatalar BALIKESİR YAĞMUR NAKLİYAT 0266 239 63 23Taşınırken Yapılan Hatalar

Hayatında ilk kez taşınanlar ya da taşınma stresi yaşayanlar taşınma sürecinde bir takım sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Planlanmayan taşınma süreci hayatınızı bir anda kabusa çevirebiliyor. Yapılacak işlerin listesi çıkarılmazsa taşınma sırasında telafi edilmeyecek bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor. Eşyalarınızın ve evraklarınızın kaybolması, değerli eşyalarınızın kırılması ve deneyimsiz nakliyecilere fazla ücret ödemek gibi...

İşte tekrarlanan taşınma hataları:
  • Eşyalarınızı taşıyacak nakliyatçıyı son dakikaya bırakmayın. Eşyalarınızı tanıdığınızın kamyonu ve eş dost yardımıyla taşıyacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Son anda işin ne kadar zor olduğunu anlayıp nakliyatçı bulmak sizi zarara sokabilir. Daha fazla ücret vermek zorunda kalabilirsiniz.
  • Kolileme işlemi sırasında birçok kişi farklı koli boyutları kullanarak hata yapar. Hatta büyük çöp poşetlerine ağırlığı fazla olmayan eşyalar koyulmaya çalışılır. Bunlar hatalı paketleme teknikleridir. Kolileme sırasında seçilen koliler aynı ebatlarda olmalıdır. Bu sayede taşınma esnasında kolay bir istifleme seçeneği sunulur. Poşete koyulan eşyalar ise kamyona koyulurken veya taşırken yırtılabilir.
  • Nakliyatçılarla veya kamyon kiralamadan önce ücret konusunda anlaşın. Evinizde ne kadar eşyanın olduğunu, ağır mobilyalarınızı ve hassas eşyalarınızı önceden yazıp bir liste halinde verin. Bu listeye göre verilen fiyatı diğer nakliyat şirketleriyle karşılaştırın ve en uygun olan şirketin bu konuda uzmanlığını araştırın.
  • Yeni bir eve taşınırken önemli evraklarınızı, mücevherlerinizi veya paranızı bir çantaya koyup yanınızda taşıyın. Nakliye sırasında eşyalarınızın yerini karıştırabilir ve sizin bunları bulmanız zamanınızı alabilir.
  • Zorunlu değilse yaz mevsiminde taşınmayın. Yazın yoğun talepten dolayı nakliye ücretleri yüksek olur. Taşınma sürecini diğer mevsimlerde yaparsanız işi daha ucuza getirebilirsiniz. Hafta sonu taşınmak sizin için kolay olabilir fakat hafta içi nakliye ücretleri daha düşük olacaktır.

1.11.2014