Taşınmadan Önce Yapmanız Gerekenler BALIKESİR YAĞMUR NAKLİYAT 0266 239 63 23Taşınmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Bir çok kişi evden eve nakliyat firmalarını kullanmakta ve bu sayede stresten biraz olsun uzak durmaya çalışmaktadır. Bir çok kişi evden eve nakliyat firmaları ve eşyaların taşınmadan önce yapılması gerekenle hakkında herhangi bir fikre sahip değildir. Size rehber olması açısından taşınmadan önce yapılması gerekenleri maddeler halinde sıralıyoruz.

  1. Taşınmaya karar verdikten sonra ilk olarak evden eve nakliyat firmaları hakkında gerek gazetelerde gerekse internet üzerinden bilgi toplayın ve size en uygun firmayla irtibata geçin. Yapılan görüşmeler sonucunda hangi firmayla çalışacağınızı belirleyin.
  2. Taşıma firmasının belirlenmesinin ardından evinizdeki eşyaların bir listesini çıkartın ve sizin paketlemeniz gereken eşyaları taşımanın olacağı günden bir gün önceye kadar paketleyin.
  3. Adresinizin değişmesi gereken kurumlara başvurarak yeni adresinizi onlara iletin.
  4. Taşıma yapılacak günden bir gün önce beyaz eşyaların yani buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi eşyaların fişlerini çekerek içlerini boşaltın.
  5. Mutfak eşyalarınızı ve diğer özel eşyalarınızı kendiniz paket yaparak taşıma için hazır hale getirin.
  6. Taşınma gününden bir gün önce doğalgaz, su ve elektrik gibi faturalarınızı kapatın.
  7. Unutmayın ki telefonunuzu kapatmak beraberinde sorunlar getirebilir. Telefona son güne kadar ihtiyacınız olabilir o yüzden kapatmak pek akıllıca değildir.
  8. Evden eve nakliyat firması elemanlarının evinize gelmesinden itibaren onlara çalışabilecekleri rahat ortamı sağlayın ve firma elemanlarının evi terk etmesinin ardından siz de evi terk edin.
  9. Sayaçlarınızı son kez okuyun ve bir yere yazın.
  10. Nakliyat şirketi tarafından size imzalatılmak istenen belgeyi dikkatlice okuyun ve neye imza attığınızı bilin.

Yukarıda bahsettiğimiz noktalar başarılı bir nakliyat yaşamak isteyen kişiler için hazırlanmış olup, uygulayıp uygulamamak kişinin kendisine kalmıştır.

İlginizi çekebilir: Sigortalı Evden Eve Nakliyat

22.10.2014